Ausztria, Sankt Marein bei Graz, "Maria im Dorn", SzG3

Ausztria Sankt Marein bei Graz

Ott-tartózkodás ideje: 2013. jún. 16.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 741 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jún. 25. küldd el ismerősödnek

Cimkék: "Maria im Dorn"  ausztria  sankt mairen bei graz  templom

Mint korábban már írtam, ezen a hétvégén nem volt szerencsém a meglátogatásra kijelölt kastélyokkal. A cirkálásom közben átmentem ezen a falun is és azért csak megakadt a szemem ezen a templomon. Igen jó kiállású, nagyon szép templom. Eléggé régi az eredete, 1224-től eredeztetik. kicsit hasonlít az erődtemplomokhoz, de az is lehet, hogy egyszerűen támfalat építettek a domb oldalába és ezért van ilyen hatása. Igazából azért tetszett meg a templom, mert nem az a túldíszített ultrabarokk, amit sok helyen látni lehet, hanem megmaradt későgót stílusban, úgy látszik nem akarták folyamatosan az éppen érvényes stílus szerint átalakítani (szerencsére). A templomhoz két fedett feljárón juthatunk a templomhoz. Nekem tetszett a belső kialakítása is, különösen a hálós mennyezete.