Lisszabon minden mennyiségben - 3. nap

Portugália Lisszabon

Ott-tartózkodás ideje: 2012. máj. 26.  - 2012. máj. 29. (3 nap)

0 hozzászólás I 3 742 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. júl. 26. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: kerékpárkölcsönzés  lisszabon  óceán

Elérkezett az utolsó napunk és mivel az előtte lévő kettőt igen aktívan töltöttük, a mai napra egy kis lazítást és fürdést terveztünk. Már tavaly bevált a biciklikölcsönzés és mivel csak pár kilométerre volt a nyílt víz, hát elsétáltunk az előző napon már kinézett kölcsönzőhöz és birtokba vettünk két paripát. Sajnos Lisszabon nem annyira kerékpár orientált, mint Barcelona vagy akár Budapest, de azért ráleltünk egy kerékpárútra és nekiindultunk az óceán felé. A tegnapi úton mentünk, csak akkor ugye villamossal. Egy kis pihenő a Belém toronynál, majd úttalan utakon a Tejo folyó mellett, amíg el nem értük a fürdős helyeket. Hát mit ne mondjak, felszisszentem, amikor a lábamat elérte egy hullám. A legjobb indulattal sem nevezhettem melegnek vagy akár csak langyosnak. De nem baj, beértem egy ennyivel is. Tovább bicajoztunk, bár fogalmunk sem volt merre is vagyunk, csak követtük a part vonalát. Estoril-ig szerettünk volna elmenni, ami teljesíthető is lett volna, ha van kiépített kerékpárút, de így nagyon nehezen haladtunk, így végül kinéztünk egy olyan helyet, ahol nem volt senki és a mai nap ez lett a végállomás. Én csak napoztam és a lábamat dugtam az aranysárga homokba, a bátrabbak (lásd: életem párja) viszont simán lubickoltak az alig 20 fokos vízben. Visszafelé már egy kicsit gyorsabban haladtunk és megbeszéltük, hogy ma este nem étterembe megyünk, hanem mi főzőcskézünk a kis apartmanunkban, ami tényleg fullosan fel volt szerelve, még olaj és fűszer is rendelkezésre állt. Hazafelé a Belém negyedben megálltunk egy Pingo Doce üzletlánc boltjánál (aki Portugáliába utazik,ezt a boltot keresse, első osztályú) és vettünk ezt-azt a vacsihoz. Leadtuk a lovainkat a kölcsönzőben, majd még egy kis 28-as villamosozás után elkészítettük a vacsinkat, egy finom portói bor mellett megeszegettük, majd szépen összecsomagoltunk a másnap hajnali tovább utazáshoz.