A lisszaboni 28-as villamos

Portugália Lisszabon

Ott-tartózkodás ideje: 2012. máj. 26.  - 2013. máj. 29. (368 nap)

0 hozzászólás I 7 966 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. aug. 01. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: lisszabon  villamos

Réges régen, még 16-17 éves koromban láttam a televízióban egy utazási magazint, melyben a lisszaboni 28-as villamosé volt a főszerep. Rögtön beleszerettem, tátott szájjal bámultam, ahogy a villamos a szűk utcácskákban kanyarog. De abban az időben nemhogy Lisszabonba, még hazánkon belül sem tudtam sehová sem utazni, így felkerült az álomlistámra. Soha nem, gondoltam volna, hogy egyszer megadatik eljutni ide. Aztán eltelt jó pár év és Lisszabonba készültünk. Mondanom sem kell, hogy minden napos program volt ezen a villamoson utazni. Jó hosszú útvonalat jár be, végigmegy az Alfama negyedben, a vár alatt kacskaringózik, aztán a Baixa negyedben is tesz egy rövid utat, hogy aztán a Chiado dombjára fölapaszkodjon, majd a Bairro Alto-n keresztül az Estrela negyedben befejezze útját. Néhol olyan szűk helyeken, hogy az arra sétálóknak szinte oda kell lapulni a házakhoz, a kiaggatott száradó ruhák is karnyújtásnyira vannak. Itt a dupla sín megszűnik, csak egy sínpár van, megvárják egymást, míg ezen a szakaszon haladnak. Sárga és piros kis villamos, néhol eszeveszett gyorsasággal szeli a várost reggeltől-estig, csilingelve a kanyarokban. Aki Lisszabonba jár feltétlen utazzon rajta, felejthetetlen élményekkel gazdagodik!