Ausztria, Weisskirchen in Steiermark, SzG3

Ausztria Weisskirchen in Steiermark

Ott-tartózkodás ideje: 2013. jún. 29.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 842 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. aug. 29. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Ausztria  Szent Vitus templom  Weisskirchen in Steiermark

Zeltwegből (Airpower 2013) elindulva szinte kényszerből jutottam el ide, mivel a nagy tömeg miatt ide tudtam viszonylag könnyen kikeveredni. Ez persze nem volt akkora probléma, mert eredetileg Judenburgba akartam menni, így jól is jött ki a dolog. Amikor átmentem a falucskán, egy szép helynek tűnt, de amikor visszafelé is erre jöttem és megálltam, már nem volt annyira megnyerő a hely. Valószínűleg ugyanaz a probléma sújtja, mint Judenburgot (lásd OTT). De ha már megálltam, megnéztem a Szent Vitus templomot, ami nem messze található a főúttól. A templomot már az 1100-as években is említették az iratok. Az 1900-as évek elején volt az utolsó átalakítás, ekkor neogót stílusban újították fel.