Bula

Fidzsi-szigetek Nadi Beachcomber

Ott-tartózkodás ideje: 2007. ápr. 21.  - 2007. ápr. 28. (7 nap)

3 hozzászólás I 4 135 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. szept. 24. küldd el ismerősödnek
avatar HollaiG Beszámolója

Cimkék: Beachcomber  Fiji  Party

Beachcomber értékelése
HollaiG értékelése:

4.3

4.3

Olyan szerencsés voltam, hogy a térségben tölthettem hosszabb időt és nem voltam messze Fiji-től, így átugrottam egy hétre. Nadi, második legnagyobb várostól 30 perces hajóútra található Beachcomber nevezetű szigetre. A sziget akkora, hogy 4 és fél perc alatt körbe tudtam sétálni. A legfontosabb amit az első nap megtanultam a személyzet egyik tagjától amikor megkérdeztem mennyi az idő: „Fiji Time”! Mit érdekel engem mennyi az idő? Háromszor verik a dobot egy nap, ez a három az étkezéshez hívja az embereket, erre figyeljek a többi nem számít! Milyen igaz!

Mivel inkább pihenni mentem oda, nem nagyon jártam körbe a főszigetet, illetve Suva-n azokban a hónapokban katonai puccs volt, nem volt tanácsos a főváros látogatása. Szóval egy hetet csak azon a picike szigeten töltöttem. DE milyen sziget volt!!! :) Party sziget! Csak fiatalok! Egy-két szerelmespár is oda tévedt, illetve egyszer egy család is jött két gyerekkel, de estére átkérték magukat az 1-2km-re lévő másik szigetre, mert rájöttek, hogy itt nem fognak sokat pihenni éjszaka...
Minden éjjel a homokban ment a fergeteges tánc mezítláb, éjfélkor kis fürdőzés a tiszta csillagos égbolt alatt, csók...
Reggeli dobszóra keltünk és támolyogtunk le kis táplálék bevitelre, majd a parton lehetett folytatni a pihenést. Illetve rengeteg érdekes programot szerveztek.

Én megtanultam búvárkodni és sikeres vizsgát tettem egy meseszép víz alatti környezetben. Rengeteg ismeretségre tettem szert. Többségben Amerikaiak, Ausztrálok és Új-Zélandiak jöttek oda, de találkoztam Olasszal, Skóttal is.

Ha arra jársz mindenképpen keresd fel. Akár egy éjszakára is van lehetőség szállást foglalni. Ez a „futó kaland” megéri, de persze az egy hét a legtökéletesebb, hogy megismerd a „szigetlakókat”.

BULA (köszönés)

..az oldalon a Bula Dance song meghallgatható. Minden újonnan érkezetnek erre kell táncolni az első éjszakán.

Most néztem meg és sajnos levették a zenét. Ha lesz időm akkor összedobok képekből egy videot és berakom alá, mert remek kis nóta :D
disztingpingvin - 2012.06.30. 21:55

Bula, baszdmeg, bula!

halmose - 2007.07.27. 15:23

Én azért jobben körülnéztem volna ha már ott vagyok

svenmolko - 2007.07.25. 17:45

Nagyon szimpatikus kis sziget és az említett zene is bejön. :) Bárcsak már a táncnál tartanék...!