Ausztria, Schärding, SzG3

Ausztria Scharding

Ott-tartózkodás ideje: 2019. aug. 05.  (1 nap)

0 hozzászólás I 755 látogató olvasta. Rögzítve: 2019. szept. 04. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Ausztria  Schärding

9. nap, 1 helyszín:

Schärding kedvéért áttértünk a határ osztrák oldalára, aminek két oka is volt. Egyrészt meg akartam mutatni a családomnak a várost, ami Ausztria legszebb barokk városa, másrészt a német oldalon az út elhagyja az Inn partját és attól jóval beljebb halad, míg az osztrák oldalon majdnem Passauig a parton tudtunk autózni. Valamint beterveztem még Wernstein am Inn-t is, ott meg lehet nézni, miért! Szerencsére itt is le lehet tenni az autót viszonylag könnyen (parkolóautomata!) és egy jó nagyot sétálni a városban. Példásan rendben tartják az egész történelmi városközpontot, nagy a tisztaság is. Itt a látnivaló maga a város. A belváros megtekintése után le lehet sétálni az Inn partjára, ahol jó hosszú sétát lehet tenni a parti sétányon. A túlparton (Németország) feltűnik Neuhaus am Inn kastélya, úgy látszik befejezték a restaurálását, mert a korábban látott állványerdő eltünt. A kastély egyébként nem túl nagy turisztikai horderővel bíró hely, mivel iskola működik benne, így csak a homlokzata tekinthető meg. Még volt egy ok ami miatt rendszeresen átjövök ide a német oldalról, és ez az üzemanyag ár. Jóval olcsóbb, mint a német oldalon, kb. 0,25-0,30 Euró/l-el olcsóbb. Egy komolyabb tankolásnál ez már erősen észre vehető különbség. Én meg mindig úgy terveztem a tankolást, hogy itt minnél többet tudjak az éppen aktuális autóba beletölteni (sokszor céges autóval jöttem erre).