Ausztria, Baden bei Wien, SzG3

Ausztria Baden

Ott-tartózkodás ideje: 2021. júl. 31.  - 2021. júl. 31. (1 nap)

0 hozzászólás I 605 látogató olvasta. Rögzítve: 2021. aug. 19. küldd el ismerősödnek
avatar 424gabor Beszámolója

Cimkék: Ausztria baden

A 4 napos túra első napjának estéjén még bementünk Badenbe egy kis esti sétára. Ez volt az egyetlen hely, ahol egy kcsit csalódtam, aminek az volt az oka, hogy néhány nappal azelőtt azt olvastam (ha jól emlékszem), hogy a várost felvették az UNESCO világörökségi listájára. Sok helyet láttam már, ami rajta van ezen a listán, de valahogy itt ezt nem éreztem helyénvalónak (valószínűleg tévedek, de ez van). Ebben az is közre játszhatott, hogy nappal valószínűleg többet láttunk volna belőle. Korábban már láttuk a Rózsakertet (Doblhoffpark) és környékét, most a Casinó környékét néztük meg, valamint a konkrét belvárost. Nekem egy kissé olyannak tűnt, mint más város a környéken. Elsétáltunk a Beethoven ház mellett ki a Főtérre, majd onnan a Casonó felé vettük az útunkat. Ott elsétáltunk a Mozarttempel-ig. Az ilyen antik jellegű műtemplomok a német nyelvterületen eléggé jellemzőek. Visszafelé egy kicsit megálltunk a Sommerarena mellett (ami egy nyári fedett zenés színház), mivel nagyon jó klasszikus zene hallatszott ki a nyitott ablakokon. Kár, hogy csak az utolsó három számot hallottuk, nagyon jó volt a zenekar. Ez után lesétáltunk a Casinó-hoz. Eléggé giccses megvilágítása volt, nagyon kihívó színű szökőkutakkal. Ez után visszamentünk a szállodánkba. Egy esti sétára jó volt, de csak ennyi.